O ubezpieczeniu zdrowotnym powinni pomyśleć również studenci, którzy studiują na krajowych uczelniach lub w Strefie Schengen a na stałe zamieszkują kraje nienależące do tej strefy. Ubezpieczenie studentów z zagranicy pokrywa koszty leczenia nagłej choroby oraz wypadku. Studenci z zagranicy, którzy nie ukończyli 26 roku życia mogą ponadto liczyć na ciekawe zniżki i rabaty przewidziane dla studentów.

Ubezpieczenie dla studentów z zagranicy dotyczy również doktorantów oraz seminarzystów. W tym również pochodzących z krajów Europy Wschodniej, jak Białoruś, Ukraina i Rosja. Wszyscy oni powinni posiadać ubezpieczenie zdrowotne, które pokryje ewentualne koszty leczenia. Należy podkreślić, że ubezpieczenie medyczne dla studentów będących cudzoziemcami jest honorowane przez Wydział Spraw Cudzoziemców, a także uczelnie wyższe.

Ubezpieczenie medyczne dla studentów zagranicznych możesz wykupić online w zaledwie kilka minut bez żadnych zbędnych formalności. Nie zwlekaj i zadbaj o swój komfort wybierając ubezpieczenie dla studentów obcokrajowców od 1 do 36 miesięcy. Warto wspomnieć, że najczęściej studenci decydują się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej na okres 1 roku.